• Přihlášení +

Košík

Lookbook

CZ | EN
0

Chytrá Maďarka poprvé v Maďarsku

Když si vychytralá maďarka ( maďarský ohař) myslí, že tě může pokaždý převést a tisíckrát ti skočí při odjezdu na služebku do kufru auta, tak jí prostě a jednoduše naložíš a jede s tebou. Už po dvaceti prvních kilákách nechápavě zírá z okna, jak je možný, že ještě pořád nezastavuješ a kam že to teda jedete.

Myslim, že je dost překvapená, když zastavuješ na benzínce na rychlý čůrání a okolo je to samé hege šege dre. Je jasný, že vše mám naplánovaný na cestu bez své milované chlupatky, takže musim za příplatek v hotelu dožádat povolení, aby se mnou mohla na pokoj. Vysolim jim 15 éček navíc za pobyt psa a dovolim svý primadoně, aby si vybrala na jaký straně postele bude spát. Dovolená jí začíná.

 

Moje maďarská bejby se na služebce chová samozřejmě jedině zdvořile. Povely typu nesmíš, lehni, sedni, nikam, lehni, nesmíš, ne, fuj, neoblizuj, fuj, sedni, neoblizuj vesele zakončuje oblíznutím maďarskýho ksichtu mého kolegy v kantýně v naději, že z toho kápne nějaká klobáska.

Naplánovaný jednání se musí přesunout na terasu kafeterie pod kanclama, protože pet friendy office je ve většině firem stále velké tabu (i když to docela chápu, protože kdyby tam nakráčela tahle okouzlující zrzka se čtyřma hubenýma nohama, rozhodně by se pak nikdo nevěnoval žádným excelům, mailům a fejsbukům). Rohodně se dá říct, že tohle je její dobrej den. Z pracovní večeře ve vytříbené sushi restauraci se rozhodla vytřískat maximum a díky dostatečné šikaně svým utrápeným pohledem, dostává lososové a tuňákové nigiri. Ale i tak jsem vděčná, že má fenka, asi možná jako první a jediná fenka na planetě, mohla díky štědrosti mých přátel povečeřet kaviár!

A jak cestuješ se svým mazlem ty?

Je spousta zemí po Evropě, kam se dá vydat s chlupáčem aniž by jste byli limitovaní vstupem do restaurací a někde dokonce i na různé památky. Nejpřívětivější je asi Itálie, Francie, Německo, Rakousko, Maďarsko, zato nejstriktnější jsou ve Skandinávských zemích.

Našla jsem bezva stránky, kde si můžete čeknout pet friendly hotely, restaurace a aktivity po Evropě:

www.bringfido.com/lodging/region/europe/

Pac a pusu na čumáček!