• Přihlášení +

Košík

Lookbook

CZ | EN
0

Počasí “ani psa by nevyhnal”, jak je tedy zabavit?

Venku leje celej den. Do toho mlha, kosa – no klasická listopadová plískanice, která zrovna nezve na dlouhý pochůzky v přírodě. Krátký vyvenčení by ještě člověk zvládl, ale túra po okolí? Jak znáš svýho chlupáče, z toho by nebyl nadšenej ani on.

Možná už si ale za těch pár let soužití s tvým parťákem zjistil, že unavenej pes je hodnej pes. Naši čtyřnozí parťáci zkrátka potřebují vyžití, potrénovat si hlavu, prostě se vyblbnout. Jak ale zabavit superakční borderku nebo teriéra bez toho, aby si vytáhl paty z domu? Čti dál, možností na společný hry i u tebe doma je spousta! Dali jsme jich pro tebe pár dohromady..

 

 

Indoor agility

Předělej obývák na agility hřiště! Žádný obavy, nebudeš muset přestavovat celej byt. Stačí použít věci, který už doma máš.

Pro vytvoření tunelu použij židle nebo konferenční stolek a deku. Nebo pořiď domů už tunel hotovej, je docela skladnej (můžeš koupit třeba dětský tunel z IKEA). Na překážky se hodí třeba polštáře z gauče, prázdný plastový květináče nebo košťata.

Nebo nech tvýho chlupáče otestovat různý neznámý povrchy. Možná se tvůj pesan vyhýbá různým roštům a mřížkám na zemi jako čert kříži. Nebo nemá rád plastový kryty, který vydávávají podezřelý zvuky. Vytvoř podobný povrchy i u sebe doma. Využij různý koberečky, šustící noviny v mělký krabici, alobal nebo nafukovací matraci. A test odvahy může začít!

Poznámka pod čarou: Záleží samozřejmě, jak velkej prostor k dispozici máš. Přizpůsob domácí agility vždy prostoru i velikosti tvýho kámoše, ať nedojde ke zranění. Pokud máš doma podlahu, která klouže, raději vynechej různé skoky. A nezapomeň, každej úspěch svýho pesana náležitě odměň! Na uchovávání mlsek a nebo pro tvoje cesty ti může posloužit náš UNI BAG, do kterýho se nedostane vlhkost a uchová tak pamlsky čerstvé.

UNI BAG - nejen cestovní obal na granule a pamlsky 5l a 10l
 

Psí hlavolamy

Pomůcky, který rozhodně nesmí chybět v tvým arzenálu do deštivýho dne. Šiknou se nejen za špatnýho počasí, ale pomůžou zvládnout i klidovej režim nařízenej od veterináře.

Hlavolamy skvěle potrénují mozek a spolehlivě zaženou každou nudu. Jsou dobrým nástrojem pro zvýšení sebevědomí tvýho pesana, učí je koncentraci a utuží i váš vztah. Můžeš je buď koupit nebo jednoduše vyrobit. Chybět nesmí samořejmě dobrůtky, o ty tady jde totiž především!

Na výrobu hlavolamu využij třeba různé krabice, do kterých vložíš různorodou výplň s lákavým překvapením. Nebo vyrob čmuchací koberec nebo klubíčko s pamlsky. Inspiraci na domácí hlavolamy najdeš třeba na tomhle blogu nebo v knížce Hersenwerk pro psy. Inspiraci najdeš taky na facebook skupině Hlavolamy pro psí hlavičkyHersenwerk pro psy.

Domácí fitko

Vytvoř tvýmu pesanovi doma posilovnu, zacvičit si můžete koneckonců oba! Různé balanční pomůcky jsou užitečné pro rovnoměrné osvalení tvýho psího parťáka i jako doplňková aktivita ke kterýmukoliv psímu sportu.

Tenhle způsob posilování se zaměřuje na hluboký stabilizační systém. Pomáhá ke správnému držení těla a mírní bolesti páteře, svalů i kloubů. Hodí se nejen pro psí sportovce, ale i pro štěňata nebo seniory. Cvičit takhle nemůžou jenom ti chlupáči, kteří trpí ortopedickými zdravotními potížemi.

Pořídit svýmu kámošovi můžeš velké balanční míče nebo balanční čočky a podložky. Vyzkoušet si tuhle aktivitu můžete i na různých kurzech. Pravidelným cvičením se zlepšuje koordinace pohybů i kondice tvýho pesana. Takže na další psí soutěži budete za hvězdy!

Překvap ho domácí mlskou

A vyrob třeba nepečený ovesný kuličky. Potřebuješ bílý jogurt, neslazený 100% arašídový nabo mandlový máslo a ovesný vločky. Suroviny jednoduše smíchej do lepivý hmoty a vytvaruj. Nebo vydlabej jablko a naplň ho nějakým neslazeným oříškovým máslem. A zábava může začít!

Listopadový dny můžeš využít i pro výrobu různých pečených odměn. Nebo vytvořit tvýmu pesanovi balík plný překvapení na Mikuláše nebo Vánoce. A když nějaká nepovedená sušenka omylem spadne na zem už teď, tvůj kámoš se k výrobě voňavých dobrot určitě rád přidá. O naše oblíbené recepty se určitě podělíme v některém z příštích článků.

Kdo si hraje, nezlobí

Každej má rád nový hračky. Návodů, jak jednoduše vyrobit hračky pro tvýho kámoše je na internetu mrak. Třeba takový lano na přetahovanou můžeš v cuku letu vyrobit ze starých triček. Nastříhej je na proužky a jednoduše spleť do copu.

Schovávání oblíbených hraček po bytě je naprostá klasika, která baví snad každého mazlíčka. Zavři svého čumáčka do místnosti a mezitím mu hračku někde v bytě náležitě schovej, otevři mu, ukaž prázdné ruce a dej pokyn k hledání. Čím líp schováš, tím déle ho zabavíš!

A to nejlepší na konec. Nejoblíbenější aktivitou pro každýho čtyřnohýho kámoše je totiž už jen samotná hra a tvoje plná pozornost. Vsaď na klasickou přetahovačku, aport s balonkem, hru na honěnou, bublifuk, prostě cokoliv, co tě napadne.Zdroje:

Cvičení na míčích [online]. [cit. 2018-11-08]. Dostupné z: https://dogfitness.cz/cviceni-na-micich/

SONDERMANN, Christina. Agility Training Exercises Your Dog Can Do Indoors [online]. [cit. 2018-11-08]. Dostupné z: https://thebark.com/content/agility-training-exercises-your-dog-can-do-indoors

HOW TO MAKE A DOG TOY FROM T SHIRT MATERIAL [online]. [cit. 2018-11-08]. Dostupné z: http://adoggytale.com/2014/07/02/how-to-make-a-dog-toy-from-t-shirt-material/

TIPY: Psí hlavolamy [online]. [cit. 2018-11-08]. Dostupné z: https://pawsitive-notes.blogspot.com/2015/06/tema-psi-hlavolamy.html

Co je to Hersenwerk? [online]. [cit. 2018-11-08]. Dostupné z: https://www.hersenwerkpropsy.cz/co-je-to-hersenwerk-/

15 Indoor Activities for Dogs and Rainy Day Games [online]. [cit. 2018-11-08]. Dostupné z: https://prettyfluffy.com/pet-lifestyle/tips-training/15-indoor-activities-for-dogs-and-rainy-day-games